Dominikánske mariánske centrum
Liturgický kalendár
Katolícke noviny
Aktuálne farské oznamy:
>>> TU

» VÍTAJTE NA STRÁNKACH FARNOSTI ILIAŠOVCE


LETNÝ TÁBOR PRE DETI - eRko (13.6.2021)

Letný tábor eRko

Milé deti, aj toto leto pre vás pripravujeme tábor, ktorého téma je "Božia záhrada". Uskutoční sa v Bijacovciach od 5. do 8. júla 2021. Bližšie informácie sa dozviete na plagáte na nástenke v kostole v Kurimanoch a pri zástavke. Prihlásiť sa môžete do konca júna u Anny Korbovej a Kristíny Dzurňákovej. Tešia sa na vás animátori.

NOVÉ ČÍSLO DIECEZNÉHO ČASOPISU KAPITULA (24.5.2021)

Časopis KAPITULA 2/2021

Vyšlo nové číslo diecézneho časopisu Spišského biskupstva KAPITULA (ročník X, číslo 2/2021). Časopis vychádza 5 krát v roku v elektronickej forme.

Stiahnuť si ho môžete >>> TU

RUŽENCOVÁ REŤAZ ZA SKONČENIE PANDÉMIE (3.5.2021)

Púť na víkend

V sobotu 1. mája 2021 začal Svätý Otec ružencovú reťaz za skončenie pandémie. Počas celého mesiaca máj sa celá Cirkev spojí v modlitbe na príhovor Panny Márie za skončenie pandémie a obnovenie spoločenského i pracovného života. Do tejto reťaze sú zapojené mnohé významné mariánske svätyne vo svete. Program modlitbového matratónu pod mottom "Cirkev sa bez prestania modlila k Bohu" (Sk 12, 5) je >>> TU. Modlitby sa začínajú o 18.00 hodine nášho času. Vtedy sa môžeme s modliacim spoločenstvom Cirkvi duchovne spojiť.
Viac informácií sa dozviete >>> TU

STANOVISKO KBS K OČKOVANIU PROTI COVID-19 (26.4.2021)

Púť na víkend

Konferencia biskupov Slovenska - vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu spôsobenú rozšírením choroby COVID-19, veľké množstvo protichodných, nepravdivých a prekrútených informácií o závažnosti ochorenia a očakávanej vakcinácii, najmä s ohľadom na etické otázky spojené s vývojom a produkciou vakcín, ako aj vzhľadom na početné otázky zo strany veriacich žiadajúcich usmernenie vo svedomí od kompetentnej autority - vydáva >>> TOTO STANOVISKO

NÁVŠTEVA BOHOSLUŽIEB OD 19.4.2021 (19.4.2021)

Púť na víkend

Od pondelka 19. apríla budú opäť umožnené verejné bohoslužby. Vyplýva to z uznesenia vlády zo 16. apríla 2021 a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR (vyhláška 186 a vyhláška 187). Vyhlášky stanovujú pravidlá pre bohoslužby, obrady krstu, cirkevné a civilné obrady sobáša a pohrebu. Ak ide o povolenú kapacitu osôb, pre tieto typy podujatí platia nasledovné podmienky: >>>> TU.

ROK RODINY (22.3.2021)

Rok rodiny

Ako oznámil pápež František v Nedeľu Svätej rodiny, od 19. marca 2021 sa začne rok reflexie nad odkazom synody o rodine, ktorý on osobne zhrnul v posynodálnej apoštolskej exhortáci Amoris laetitia – Radosť lásky. Osobitný rok rodiny „Amoris laetitia“ bude koordinovať Dikastérium pre laikov, rodinu a život a potrvá do 26. júna 2022, keď sa v Ríme bude konať Svetové stretnutie rodín za účasti pápeža.
Viac o Roku rodiny si môžete prečítať >>> TU .

ZA PRAVDIVÝ OBRAZ OTCA BISKUPA VOJTAŠŠÁKA (1.3.2021)

Zbierka na charitu

Spišská diecéza reaguje na tvrdenia riaditeľa historického archívu sekcie pre vzťahy so štátmi Štátneho sekretariátu Svätej Stolice Johana Ickxa, ktorý vo svojej knihe "Pio XII e gli Ebrei. L´archivista del Vaticano rivela finalmente il ruolo del Papa Pacelli durante la seconda guerra mondiale" uvádza viaceré nepravdivé tvrdenia, týkajúce sa osoby Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka.
Prečítajte si celý text dokumentu.
Dokument "Za pravdivý obraz otca biskupa Vojtaššáka" je na webovom sídle Spišského biskupstva >>> TU

PASTIERSKY LIST KBS K 100. VÝROČIU VYSVIACKY BISKUPOV A PRI PRÍLEŽITOSTI SĆÍTANIA OBYVATEĽSTVA

Sčítanie obyvateľstva 2021

V našom živote sú vzácne výročia, ktoré sa stávajú výzvou. Výzvou zastaviť sa, stíšiť sa a zamyslieť i veľkodušne „chváliť slávnych mužov“ – pre ich činy, múdrosť, udatnosť a obetavosť – ako nám to pripomínajú už starozákonné knihy (porovnaj Knihu Sirachovcovu 44,1-5,12).
Celý text pastierskeho listu si môžete prečítať >>> TU

ROK SV. JOZEFA

Rok sv. Jozefa

Svätý Otec František vyhlásil osobitný Rok sv. Jozefa, ktorý potrvá od 8. decembra 2020 do 8. decembra 2021. Pri príležitosti Roka sv. Jozefa pápež František prostredníctvom dekrétu Apoštolskej penitenciárie udelil možnosť získania úplných odpustkov za rozličných príležitostí. Podrobnosti o prebiehajúcom Roku sv. Jozefa sú uvedené >>> TU.


® Rímskokatolícka cirkev Farnosť Iliašovce
Iliašovce 32, 053 11 Smižany
Počet návštev na stránkach:   

Pocitadlo.sk

administrátor Ján Dravecký